New Delhi, Delhi
GST No. 07DDGPS3352K3Z4
Approx. Rs 600 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Material | Mild Steel |
| Roller Diameter | 25 mm |
| Roller Length | 5500 mm |
| Hardness | 50 HRC |
| Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | J.S Material Handling System |
Approx. Rs 800 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Material of Roller | Stainless Steel |
| Roller Diameter | 38 mm |
| Roller Length | 600 mm |
| Hardness | 50 HRC |
| Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | J.S Material Handling System |
Approx. Rs 350 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Roller Diameter | 60 mm |
| Type of Roller | Impact Roller |
| Roller Length | 480 mm |
| Color | Black |
| Brand | J.S Material Handling System |
| Material | MS |
| Hardness | 50 HRC |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 300 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Roller Diameter | 55 mm |
| Roller Length | 450 mm |
| Type of Roller | Idler Roller |
| Material | Mild Steel |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | J.S Material Handling System |
Explore More Products
© J.S Material Handling System. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited